ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 8759507
*
nr 875 9507
Pigtittare
1800-tal, höjd: 69
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 19:10:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 18:26:01
1
100 kr
17/2 17:12:36
2
200 kr
17/2 18:26:57
3
200 kr
17/2 18:27:41
3
250 kr
17/2 18:30:46
3
250 kr
17/2 18:59:17
4
300 kr
17/2 19:03:38
3
350 kr
17/2 19:04:17
4
500 kr
17/2 19:05:17
3
450 kr
17/2 19:05:58
3
Vinnande bud
17/2 19:07:20
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Pigtittare
nr 875 9507
Pigtittare
1800-tal, höjd: 69
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 18:26:01 | 1 | 100 kr |
| 17/2 17:12:36 | 2 | 200 kr |
| 17/2 18:26:57 | 3 | 200 kr |
| 17/2 18:27:41 | 3 | 250 kr |
| 17/2 18:30:46 | 3 | 250 kr |
| 17/2 18:59:17 | 4 | 300 kr |
| 17/2 19:03:38 | 3 | 350 kr |
| 17/2 19:04:17 | 4 | 500 kr |
| 17/2 19:05:17 | 3 | 450 kr |
| 17/2 19:05:58 | 3 | Vinnande bud |
| 17/2 19:07:20 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



